8000kVA 34.5kV/480V Τρεις φάσεις μετασχηματιστή ισχύος υποσταθμού ONAN πετρελαίου βυθισμένο πρότυπα ANSI IEEE
| Ονομασία μάρκας: | WINLEY |
| Αριθμός μοντέλου: | SF-8000/34.5 |
| Τροποποιημένο: | 1 μονάδα |
| Τιμή: | $1000-$150000 |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Λεπτομέρειες
Τόπος καταγωγής:
Κίνα
Πιστοποίηση:
ANSI/IEEE
τύπος:
Μετασχηματιστής ισχύος υποσταθμού
Λειτουργία:
Υποχώρηση
Ικανότητα:
8000KVA
Πρωτεύουσα τάση:
34.500Y/19.920V
δευτερεύουσα τάση:
480V x 480V
Διανυσματική ομάδα:
YNd1
Κατηγορία Ψύξης:
ΟΝΑΝ
Πρότυπο:
ANSI C57.12.00
Χρόνος παράδοσης:
30 ΗΜΕΡΕΣ
Δυνατότητα προσφοράς:
500 σετ/μήνα
Περιγραφή του προϊόντος
8000kVA 34,5kV/480V Τρεις φάσεις μετασχηματιστή ισχύος υποσταθμού ONAN πετρέλαιο βυθισμένο
Φωτογραφίες προϊόντων
Κύρια δεδομένα
| Τύπος μετασχηματιστή | Μετασχηματιστής ισχύος υποσταθμού, τύπου ερμητικά σφραγισμένου |
| Διαμόρφωση μετασχηματιστή | Υγρά γεμάτα πλακάκια |
| Τύπος ζωοτροφών | Ραδιακή τροφοδότηση |
| Φάση | Τρία στάδια |
| Δυναμικότητα | 8000 kVA |
| Ομάδα διανυσμάτων | YNd1 |
| Τάξη ψύξης | ΟΝΑΝ; Αυτοψυγμένο |
| Υλικό ψυκτικού | Σύνθετα αλουμινίου |
| Πρωτογενής τάση | 34500Y/19920 |
| Δευτερογενής τάση | 480V x 480V |
| Συχνότητα | 60 Hz |
| Αύξηση της θερμοκρασίας | 65°C |
| Αξιολόγηση μόνωσης | Κλάση Ε Μόνωση - 120°C, 248°F |
| Υλικό περιστροφής | Κούπερ |
| Αποτελεσματικότητα % | 99.41% |
| Καμία απώλεια φορτίου (σε βατ) | 2,200 Βατ |
| Πλήρης απώλεια φορτίου (σε βατ) στο 100% | 23,450 Watt |
| Μέγεθος* | 83-L x 75-D x 75-W |
| Συνολικό βάρος (γεμισμένο με υγρό) * | 31900 λίβρες. |
Τεχνικά σχέδια
![]()
Τυπικά χαρακτηριστικά
- Σχεδιασμός υψηλής χωρητικότητας -Τριφασικός μετασχηματιστής υποσταθμού 8MVA για μετατροπή 34,5kV σε 480V, ιδανικός για βιομηχανικές και κοινές εφαρμογές.
- Βόρεια Αμερική Συμμορφούμενη -Ακολουθεί πλήρως την ANSI C57.12.00, CSA C802.1 και DOE 2016 πρότυπα απόδοσης.
- Υψηλή αποδοτικότητα 99,41% -Επιτυγχάνει απόδοση 99,41% σε φορτίο 50% με απώλεια μόνο 2.200W χωρίς φορτίο για σημαντική εξοικονόμηση ενέργειας.
- Δύο δευτερεύουσες περιστροφές -Η διπλή δευτερεύουσα διαμόρφωση 480V x 480V υποστηρίζει ευέλικτες εφαρμογές, συμπεριλαμβανομένου ενός ευθυγραμμιστή 12 παλμών και τροφοδοσίας διπλού φορτίου.
- Πρωταθλήματα σπείρωσης χαλκού -Οι τυλιγμοί χαλκού υψηλής καθαρότητας και στις δύο πλευρές HV και LV εξασφαλίζουν ανώτερη αγωγιμότητα και χαμηλή αύξηση της θερμοκρασίας.
- Πλήρες πακέτο προστασίας -Εγκατεστημένοι στο εργοστάσιο ηλεκτροσόκ (36kV), μετασχηματιστές ρεύματος, συσκευές ελάφρυνσης πίεσης και μετρητές θερμοκρασίας.
- Αλουμινένιο ψυγείο -Υψηλή θερμική απόδοση, ελαφρύ σχεδιασμό και αντοχή στη διάβρωση.
![]()
Εφαρμογές
| Τομέας | Εφαρμογές |
| Ινδούριος | Κατασκευαστικές εγκαταστάσεις, βαρέα μηχανήματα, γραμμές συναρμολόγησης |
| Χρήσιμο | Υποσταθμοί διανομής, δίκτυο ηλεκτρικής ενέργειας, αγροκτήματα ανανεώσιμης ενέργειας |
| Εμπορικά | Μεγάλα κτίρια γραφείων, νοσοκομεία, κέντρα δεδομένων |
| Υποδομές | Αεροδρόμια, σιδηροδρομικά συστήματα, επεξεργασία νερού |
Προδιαγραφή μετασχηματιστή υποσταθμού
| kVA | HV | LV | Διάμετρος | Μέγεθος (mm) | Υψόμετρο (mm) |
|---|---|---|---|---|---|
| 315kVA | 11000V | 400V | 800 | 696 | 1336 |
| 500kVA | 27600V | 480GrdY/277V | 1730 | 2300 | 1510 |
| 500kVA | 11000V | 415V | 1700 | 1700 | 1650 |
| 750 kVA | 11000V | 433V | 1850 | 1845 | 1465 |
| 1000kVA | 14400V | 415/240V | 1085 | 1860 | 1570 |
| 1200 kVA | 13800V | 240V | 2450 | 1850 | 1820 |
| 1500 kVA | 24940V | 600V | 1800 | 1880 | 1895 |
| 2000 kVA | 7200V | 600GrdY/346 | 1766 | 2680 | 1982 |
| 2000 kVA | 44000V | 600V | 1260 | 2090 | 1700 |
| 2500 kVA | 24940V | 480GrdY/277V | 2400 | 2200 | 2060 |
| 3000 kVA | 11000V | 415V | 1600 | 2330 | 1920 |
| 3000 kVA | 22800V | 415/240V | 2130 | 3500 | 1910 |
| 3750 kVA | 44000V | 600V | 2240 | 2650 | 2700 |
| 4000 kVA | 33 kV | 600Y/347 | 2150 | 3250 | 2290 |
| 5000 kVA | 34500V | 7200V | 3780 | 1850 | 3450 |
| 5000 kVA | 34500V | 4160V | 2799 | 2400 | 2938 |
| 6300kVA | 35000V | 400V | 3520 | 2820 | 3470 |
| 6800kVA | 34500V | 800V | 3400 | 2670 | 3400 |
| 7500 kVA | 27600Y | 4160V | 3350 | 3290 | 2270 |
![]()
Διαδικασία παραγωγής
![]()
![]()