Μετασχηματιστής Επιτοίχιας Βάσης 3 Φάσεων 300kVA 12.47kV σε 480y/277 Εμποτισμένος σε Λάδι Μετασχηματιστής Διανομής Ισχύος
| Ονομασία μάρκας: | WINLEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ZGS-300/12.47 |
| Τροποποιημένο: | 1 μονάδα |
| Τιμή: | $5000-$10000 |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Μετασχηματιστής Τοποθετημένος σε Βάση 3 Φάσεων 300kVA 12.47kV σε 480y/277 Εμποτισμένος σε Λάδι Μετασχηματιστής Διανομής Ισχύος
Γιατί να μας επιλέξετε
- Η Winley Electric παράγει μια πλήρη γκάμα τριφασικών μετασχηματιστών τοποθετημένων σε βάση με χωρητικότητα από 45 kVA έως 5500 kVA και τάση έως 34,5 kV. Οι μετασχηματιστές μας τοποθετημένοι σε βάση είναι επαγγελματικά σχεδιασμένοι και αυστηρά ελεγμένοι για να πληρούν πλήρως τα ισχύοντα βιομηχανικά πρότυπα, συμπεριλαμβανομένων των απαιτήσεων CSA, της σειράς IEEE C57 και των απαιτήσεων ενεργειακής απόδοσης DOE.
- Η πλήρης γκάμα προϊόντων μας είναι πιστοποιημένη κατά UL και cUL, βοηθώντας στη διασφάλιση της συμμόρφωσης με τις απαιτήσεις εισόδου στην αγορά της Βόρειας Αμερικής. (Αριθμός πιστοποιητικού: UL-US-2431836-0, UL-CA-2423202-0, UL-US-26101188-0, UL-CA-2674231-0).
- Στη Winley Electric, έχουμε δημιουργήσει μια αποκλειστική γραμμή συναρμολόγησης για μετασχηματιστές τοποθετημένους σε βάση. Υποστηριζόμενοι από πλήρη βασικό εξοπλισμό, σταθερή αλυσίδα εφοδιασμού και τυποποιημένες διαδικασίες παραγωγής, μπορούμε να ολοκληρώνουμε σταθερά μαζικές παραγγελίες και να παραδίδουμε εγκαίρως, με μηνιαία παραγωγική ικανότητα άνω των 500 μονάδων.
![]()
Διαδικασία παραγωγής
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
αποστολή
15 μονάδες τριφασικών μετασχηματιστών τοποθετημένων σε βάση 300 kVA έχουν φορτωθεί και αποσταλεί στον πελάτη μας στις Ηνωμένες Πολιτείες.
![]()
![]()
Κύρια δεδομένα
| Τύπος Μετασχηματιστή | Τοποθετημένος σε Βάση, Τύπου Διαμερίσματος |
| Διαμόρφωση Μετασχηματιστή | Τοποθετημένος σε Βάση Γεμισμένος με Υγρό |
| Τύπος Τροφοδοσίας Μετασχηματιστή | Ακτινική Τροφοδοσία |
| Φάση | Τριφασικός |
| Χωρητικότητα | 300 KVA |
| Ομάδα Διανυσμάτων | Dyn1 |
| Πρωτεύον Τάση | 12470V |
| Κλάση Πρωτεύοντος Τάσης | Κλάση 15 kV |
| Πρωτεύον BIL | 95 KV |
| Δευτερεύον Τάση | 480Y/277 |
| Δευτερεύον BIL | 30 KV |
| Συχνότητα | 60 Hz |
| Αύξηση Θερμοκρασίας | 65°C |
| Βαθμός Μόνωσης | Μόνωση Κλάσης E - 120°C, 248°F |
| Κλάση Ψύξης | KNAN; Αυτόψυκτος |
| Αντίσταση | 5.75% |
| Πρότυπα Απόδοσης | Πληροί τα Πρότυπα DOE 2016, Πληροί τα Πρότυπα CSA, Πληροί τα Πρότυπα ANSI/IEEE |
| Απόδοση % | 99.00% |
| Απώλεια Χωρίς Φορτίο (σε βατ) | +/- 500W |
| Απώλεια Πλήρους Φορτίου (σε βατ) στο 100% | +/- 3.000W |
Τεχνικά σχέδια
![]()
Τυπικά Χαρακτηριστικά
• Λειτουργία 60 Hz.
• Μέση αύξηση περιέλιξης 65°C.
• Διάταξη ακτινικής τροφοδοσίας.
• Τύπος ακροδεκτών ΥΤ νεκρού και ζωντανού μετώπου.
• ΥΤ BIL 95 kV
• ΧΤ BIL 30 kV
• Κλείδωμα χαμηλής τάσης πόρτας με τρία σημεία.
• Πόρτα υψηλής τάσης, η οποία μπορεί να ανοίξει μόνο αφού ανοίξει η πόρτα χαμηλής τάσης.
• Άκαμπτο ατσάλινο διαμέρισμα.
• Δεξαμενή μετασχηματιστή συγκολλημένη από το κάλυμμα έως τη βάση.
• Μόνιμη πινακίδα.
• Διάταξη πλήρωσης με σωλήνα NPT 1 ίντσας.
• Σημάνσεις γείωσης δεξαμενής ANSI.
• Βαλβίδα αποστράγγισης και δειγματολήπτης 1 ίντσας.
• Αυτόματη βαλβίδα ανακούφισης πίεσης (35 SCFM).
• Αλλαγέας τάσης με (2) 2,5% πλήρους χωρητικότητας τάπες πάνω και κάτω από την ονομαστική.
• Μία οπή χειρός 10”x18” (ή 14”x25”) στο κάλυμμα της δεξαμενής του μετασχηματιστή.
• Βαμμένο σε χρώμα χακί πράσινο.
• Σχεδιασμένο, κατασκευασμένο και ελεγμένο σύμφωνα με τα τελευταία πρότυπα ANSI IEEE
![]()
Προδιαγραφή
| Ονομαστική Ισχύς (KVA) |
Υψηλή Τάση (KV) |
Χαμηλή Τάση (V) |
Απώλεια Χωρίς Φορτίο (W) |
Απώλεια Εντός Φορτίου (W) |
Ύψος (mm) |
Βάθος (mm) |
Πλάτος (mm) |
Βάρος (kg) |
Βάρος (Lbs) |
| 75KVA | 34.5KV 4.160KV 12.47KV 13.2KV 13.8KV 24940GrdY/14400 1247Grdy/7200 4160GrdY/2400 ή άλλα |
277V 347V 480V 600V 120/240V 208GrdY/120 415GrdY/240 480GrdY/277 600Y/347 |
180 | 1250 | 1430 | 910 | 1930 | 645 | 1422 |
| 150KVA | 280 | 2200 | 1530 | 980 | 1510 | 989 | 2180 | ||
| 300KVA | 480 | 3650 | 1680 | 1080 | 1660 | 1415 | 3119 | ||
| 500KVA | 680 | 5100 | 1790 | 1160 | 1810 | 1905 | 4200 | ||
| 750KVA | 980 | 7500 | 2030 | 1300 | 2030 | 2755 | 6074 | ||
| 1000KVA | 1150 | 10300 | 1854 | 1549 | 1651 | 3235 | 7132 | ||
| 1500KVA | 1640 | 14500 | 2150 | 1570 | 2210 | 5835 | 12864 | ||
| 2000KVA | 2160 | 20645 | 2220 | 1600 | 2380 | 6430 | 14175 | ||
| 2500KVA | 2680 | 23786 | 2330 | 1650 | 3070 | 8865 | 19544 | ||
| 3000KVA | 3300 | 30300 | 2460 | 1850 | 3260 | 11300 | 24912 | ||
| 3735KVA | 4125 | 37875 | 2680 | 2060 | 4080 | 14400 | 31746 |
Συχνές Ερωτήσεις
![]()