Μετασχηματιστής 150kVA Τριφασικός Ενσωματωμένος σε Βάση 12470V Δέλτα σε 480Y/277V Πρότυπα ANSI/IEEE Μετασχηματιστής Τύπου Λαδιού
| Ονομασία μάρκας: | WINLEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ZGS-150/35 |
| Τροποποιημένο: | 1 μονάδα |
| Τιμή: | $5000-$150000 |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
150kVA Τριφασικός μετασχηματιστής 12470V Δέλτα έως 480Y/277V Πρότυπα ANSI/IEEE
Η WINLEY προσφέρει έναν 150kVA υγρό γεμάτο τρι-φασικό μετασχηματιστή που καλύπτει τα πρότυπα ANSI/IEEE® και έχει λάβει πιστοποίηση UL/cUL.Με πρωταρχικό delta 12470V και δευτερεύον 480Y/277V wye-NΟ μετασχηματιστής αυτός είναι ιδανικός για εμπορικές, βιομηχανικές και κοινές εφαρμογές διανομής.εξωτερικά σενάρια, με βιοαποικοδομητική μονόκλιση φυτικού ελαίου χωρίς PCB, αλλαγή βρύσης σε 5 θέσεις, ενσωματωμένους συρρικνωτές και συμμόρφωση με τα πρότυπα απόδοσης DOE 2016 και CSA.
Φωτογραφία προϊόντος
![]()
![]()
![]()
κύρια δεδομένα
| Τύπος μετασχηματιστή: | Εγκατασκευασμένο σε πλακέτα, τύπου διαμερίσματος |
| Φάση: | Τρία στάδια |
| Δυνατότητα: | 150 MVA |
| Ομάδα φορέα: | Dyn1 |
| Αρχική τάση: | 12470 V |
| Πρωτογενής BIL: | 95 KV |
| Δευτερογενής τάση: | 480Y/277 |
| Συχνότητα: | 60 Hz |
| Αύξηση θερμοκρασίας: | 65°C |
| Τάξη ψύξης: | KNAN; Αυτοψυγμένο |
| Πρότυπο αποδοτικότητας: | Συμμορφώνεται με τα πρότυπα DOE 2016, πληροί τα πρότυπα CSA πληροί τα πρότυπα ANSI/IEEE |
| Υλικό περιστροφής: | Χάλυβα |
| Απόδοση %: | 980,9% |
| Χωρίς απώλεια φορτίου (σε βατ): | +/- 320W |
| Πλήρης απώλεια φορτίου (σε βατ) στο 100%: | +/- 1,600W |
Τεχνικά σχέδια
![]()
Προδιαγραφές
| Κατηγορία ισχύος (KVA) |
Υψηλή τάση (KV) |
Χαμηλή τάση (V) |
Απώλεια χωρίς φορτίο (W) |
Απώλεια επί φορτίου (W) |
Υψόμετρο (μμ) |
Βαθμός (μμ) |
Διάμετρο (μμ) |
Βάρος (kg) |
Βάρος (Λιβρά) |
| 75KVA | 34.5KV 4.160KV 12.47KV 13.2KV 13.8KV 24.94GrdY/14.4 12.47 Γκάρντι/7.2 4.16GrdY/2.4 ή άλλα |
277V 347V 480V 600V 120/240V 208GrdY/120 415GrdY/240 480GrdY/277 600Y/347 |
180 | 1250 | 1430 | 910 | 1930 | 645 | 1422 |
| 150KVA | 280 | 2200 | 1530 | 980 | 1510 | 989 | 2180 | ||
| 300KVA | 480 | 3650 | 1680 | 1080 | 1660 | 1415 | 3119 | ||
| 500KVA | 680 | 5100 | 1790 | 1160 | 1810 | 1905 | 4200 | ||
| 750KVA | 980 | 7500 | 2030 | 1300 | 2030 | 2755 | 6074 | ||
| 1000KVA | 1150 | 10300 | 1854 | 1549 | 1651 | 3235 | 7132 | ||
| 1500KVA | 1640 | 14500 | 2150 | 1570 | 2210 | 5835 | 12864 | ||
| 2000KVA | 2160 | 20645 | 2220 | 1600 | 2380 | 6430 | 14175 | ||
| 2500KVA | 2680 | 23786 | 2330 | 1650 | 3070 | 8865 | 19544 | ||
| 3000KVA | 3300 | 30300 | 2460 | 1850 | 3260 | 11300 | 24912 | ||
| 3750KVA | 4125 | 37875 | 2680 | 2060 | 4080 | 14400 | 31746 |
Χαρακτηριστικά
- 150kVA Υψηλή ισχύς και ευρύ φάσμα τάσηςΤρεις φάσεις τοποθετημένες σε πλακέτες, που μειώνουν την τάση 12470V Delta από πρωτογενή σε 480Y/277V Wye-N δευτερογενή, ιδανικές για μεσαίες έως βαριές εμπορικές και βιομηχανικές εφαρμογές.
- Πλήρης συμμόρφωση της Βόρειας ΑμερικήςΠιστοποιημένο UL/cUL, πλήρως συμμορφούμενο με τα πρότυπα ANSI/IEEE, DOE 2016 αποδοτικότητα και απαιτήσεις CSA για ασφάλεια και απόδοση σε επίπεδο κοινής ωφέλειας.
- Σκληρή κατασκευή τύπου II με διαμερίσματαΣχεδιασμός γεμάτος υγρό, με νεκρό μέτωπο και ανθεκτικό στις καιρικές συνθήκες, κατασκευασμένο για να αντέχει στις σκληρές εξωτερικές συνθήκες.
- Αποτελεσματική αυτοψύξη KNANΤο σύστημα ψύξης KNAN (self-cooled) εξαλείφει την ανάγκη για εξωτερικούς ανεμιστήρες, μειώνοντας το κόστος συντήρησης και τον θόρυβο λειτουργίας σε βιομηχανικά περιβάλλοντα.
- Ακριβής ρύθμιση τάσης5 θέσεις μετατροπέας βρύσης (2,5% εύρος βρύσης) με εξωτερικό χειριστήριο λειτουργίας για εύκολη ρύθμιση πεδίου, βελτιστοποιώντας την τάση σε διάφορες συνθήκες φορτίου.
- Προνομιακή μόνωση και ασφάλειαΗ βιοδιασπώμενη φυσική εστέρα φυτικού ελαίου (μη PCB) εξασφαλίζει ανώτερη αντοχή στη φωτιά, περιβαλλοντική ασφάλεια και μακροχρόνια θερμική σταθερότητα.
- Ενσωματωμένη προστασία από υπερτάσειςΟι εργοστασιακά εγκατεστημένοι συσσωρευτές τάξης 18 kV παρέχουν αξιόπιστη προστασία από κεραυνές και υπερτάσεις τάσης στα συστήματα υπερυψωτικού δικτύου.
- Υψηλής Αποδοτικότητας Συμπλέγματα ΧαλκούΟι τυλιγμοί χαλκού υψηλής καθαρότητας με ομάδα διανυσμάτων Dyn11 εγγυώνται χαμηλή απώλεια χωρίς φορτίο, υψηλή απόδοση και σταθερή μετάδοση ισχύος.
Εφαρμογή
- Εμπορικά Κτίρια: Εμπορικά κέντρα, κέντρα γραφείων, ξενοδοχεία και κέντρα λιανικής πώλησης
- Βιομηχανικές εγκαταστάσεις: Κατασκευαστικές εγκαταστάσεις, εγκαταστάσεις επεξεργασίας τροφίμων, αποθήκες και εξορυκτικές εργασίες
- Υποδομές κοινής ωφέλειας: Υποσταθμοί, υπόγεια δίκτυα διανομής και μεγάλες εκμεταλλεύσεις γης
- Μεγάλη κατασκευή: Προσωρινές παροχές ενέργειας και μόνιμα ηλεκτρικά συστήματα για μεσαία κτίρια
- Δημοτικά έργα: Σχολεία, νοσοκομεία, κυβερνητικές εγκαταστάσεις και συστήματα φωτισμού δρόμων
Διαδικασία παραγωγής
![]()
![]()
![]()