Μετασχηματιστής 300kVA Τριφασικός Ενσωματωμένος σε Βάση 12470V Δέλτα σε 480Y/277V Πρότυπα ANSI/IEEE Μετασχηματιστής Τύπου Λαδιού
| Ονομασία μάρκας: | WINLEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ZGS-300/35 |
| Τροποποιημένο: | 1 μονάδα |
| Τιμή: | $5000-$150000 |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
300kVA Τριφασικός μετασχηματιστής 12470V Δέλτα έως 480Y/277V Πρότυπα ANSI/IEEE UL/cUL
Φωτογραφία προϊόντος
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Γιατί να μας επιλέξετε;
Κύρια δεδομένα
| Τύπος μετασχηματιστή: | Εγκατασκευασμένο σε πλακέτα, τύπου διαμερίσματος |
| Φάση: | Τρία στάδια |
| Δυνατότητα: | 300 MVA |
| Ομάδα φορέα: | Dyn1 |
| Αρχική τάση: | 12470 V |
| Πρωτογενής BIL: | 95 KV |
|
Δευτερογενής τάση: |
480Y/277 |
| Δευτερογενής BIL | 30 KV |
| Συχνότητα: | 60 Hz |
| Αύξηση θερμοκρασίας: | 65°C |
| Τάξη ψύξης: | KNAN; Αυτοψυγμένο |
| Πρότυπο αποδοτικότητας: | Συμμορφώνεται με τα πρότυπα DOE 2016, πληροί τα πρότυπα CSA πληροί τα πρότυπα ANSI/IEEE |
| Υλικό περιστροφής: | Χάλυβα |
| Απόδοση %: | 99% |
| Χωρίς απώλεια φορτίου (σε βατ): | +/- 500W |
| Πλήρης απώλεια φορτίου (σε βατ) στο 100%: | +/- 3.000 W |
Τεχνικά σχέδια
![]()
Προδιαγραφές
| Κατηγορία ισχύος (KVA) |
Υψηλή τάση (KV) |
Χαμηλή τάση (V) |
Απώλεια χωρίς φορτίο (W) |
Απώλεια επί φορτίου (W) |
Υψόμετρο (μμ) |
Βαθμός (μμ) |
Διάμετρο (μμ) |
Βάρος (kg) |
Βάρος (Λιβρά) |
| 75KVA | 34.5KV 4.160KV 12.47KV 13.2KV 13.8KV 24.94GrdY/14.4 12.47 Γκάρντι/7.2 4.16GrdY/2.4 ή άλλα |
277V 347V 480V 600V 120/240V 208GrdY/120 415GrdY/240 480GrdY/277 600Y/347 |
180 | 1250 | 1430 | 910 | 1930 | 645 | 1422 |
| 150KVA | 280 | 2200 | 1530 | 980 | 1510 | 989 | 2180 | ||
| 300KVA | 480 | 3650 | 1680 | 1080 | 1660 | 1415 | 3119 | ||
| 500KVA | 680 | 5100 | 1790 | 1160 | 1810 | 1905 | 4200 | ||
| 750KVA | 980 | 7500 | 2030 | 1300 | 2030 | 2755 | 6074 | ||
| 1000KVA | 1150 | 10300 | 1854 | 1549 | 1651 | 3235 | 7132 | ||
| 1500KVA | 1640 | 14500 | 2150 | 1570 | 2210 | 5835 | 12864 | ||
| 2000KVA | 2160 | 20645 | 2220 | 1600 | 2380 | 6430 | 14175 | ||
| 2500KVA | 2680 | 23786 | 2330 | 1650 | 3070 | 8865 | 19544 | ||
| 3000KVA | 3300 | 30300 | 2460 | 1850 | 3260 | 11300 | 24912 | ||
| 3750KVA | 4125 | 37875 | 2680 | 2060 | 4080 | 14400 | 31746 |
Χαρακτηριστικά
Διανομή ηλεκτρικής ενέργειας υψηλής χωρητικότητας 300 kVA
Τριφογενής σχεδιασμός που τοποθετείται σε πακέτο κατεβαίνει από 12470V Delta πρωτογενή σε 480Y/277V Wye-N δευτερεύουσα, ιδανική για μεσαίες έως βαριές εμπορικές και βιομηχανικές εφαρμογές.
Πλήρης συμμόρφωση της Βόρειας Αμερικής
Πιστοποιημένη UL/cUL, πλήρως συμμορφούμενη με τα πρότυπα ANSI/IEEE, DOE 2016 αποδοτικότητας και NEMA 3R ανθεκτικές στις καιρικές συνθήκες απαιτήσεις για ασφάλεια σε επίπεδο κοινής ωφέλειας.
Σκληρή κατασκευή τύπου διαμερίσματος
Σχεδιασμός γεμάτος υγρό, με νεκρό μέτωπο και ικανότητα ακτινοβολητικής τροφοδοσίας, κατασκευασμένο για να αντέχει σε σκληρές εξωτερικές συνθήκες.
Αποτελεσματική αυτοψύξη KNAN
Το σύστημα ψύξης KNAN (self-cooled) εξαλείφει την ανάγκη για εξωτερικούς ανεμιστήρες, μειώνοντας το κόστος συντήρησης και τον θόρυβο λειτουργίας σε βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Ακριβής ρύθμιση τάσης
5 θέσεις μετατροπέας βρύσης (2,5% εύρος βρύσης) με εξωτερικό χειριστήριο λειτουργίας για εύκολη ρύθμιση πεδίου, βελτιστοποιώντας την τάση σε διάφορες συνθήκες φορτίου.
Υψηλότερη προστασία από τις υπερβολικές τάσεις
Οι εργοστασιακά εγκατεστημένοι συσσωρευτές τάξης 18 kV παρέχουν αξιόπιστη προστασία από κεραυνές και υπερτάσεις τάσης στα συστήματα επίγειου δικτύου.
Υψηλής Αποδοτικότητας Συμπλέγματα Χαλκού
Οι τυλιγμοί χαλκού υψηλής καθαρότητας με ομάδα διανυσμάτων Dyn11 εγγυώνται χαμηλή απώλεια χωρίς φορτίο, υψηλή απόδοση και σταθερή μετάδοση ισχύος.
Αξιόπιστο σύστημα μόνωσης
Η μόνωση με ορυκτά έλαια χωρίς PCB εξασφαλίζει εξαιρετική θερμική σταθερότητα, αντοχή στη φωτιά και μακροχρόνια διάρκεια ζωής σε απαιτητικές εξωτερικές εφαρμογές.
Εφαρμογή
- Εμπορικά κτίρια: Εμπορικά κέντρα, πολυκαταστήματα, κτίρια γραφείων, ξενοδοχεία και μεγάλα εμπορικά κέντρα.
- Βιομηχανικές εγκαταστάσεις: Κατασκευαστικά εργοστάσια, γραμμές συναρμολόγησης αυτοκινήτων, αποθήκες επεξεργασίας τροφίμων και κέντρα δεδομένων.
- Υπηρεσιακή υποδομή: Υποσταθμοί, υπόγεια δίκτυα διανομής και μεγάλα έργα ανάπτυξης γης.
- Δημοτικά έργα: Σχολεία, νοσοκομεία, κυβερνητικές εγκαταστάσεις, συστήματα φωτισμού δρόμων και εγκαταστάσεις κοινής ωφέλειας.
- Κατασκευή Μεγάλου Φορτίου: Προσωρινές παροχές ηλεκτρικής ενέργειας για μεγάλους χώρους κατασκευής και μόνιμα ηλεκτρικά συστήματα για μεσαία κτίρια.
Διαδικασία παραγωγής
![]()
![]()
![]()