34MVA Ηλεκτρικός μετασχηματιστής υποσταθμού 11KV Μετασχηματιστής απομόνωσης 304 SS NEMA 4X Τανκ Πρότυπα ANSI IEEE
| Ονομασία μάρκας: | WINLEY |
| Αριθμός μοντέλου: | S-1000/7.2 |
| Τροποποιημένο: | 1 μονάδα |
| Τιμή: | $1000-$150000 |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
34MVA Electrical Substation Transformer 11KV Isolation Transformer 304 SS NEMA 4X Tank ANSI IEEE Standards
Αυτός ο τριφασικός μετασχηματιστής υποσταθμού 34 MVA έχει σχεδιαστεί για σύγχρονη υποδομή ισχύος όπου η υψηλή χωρητικότητα, η αντοχή στη διάβρωση και τα αξιόπιστα χρονοδιαγράμματα παράδοσης είναι κρίσιμα. Σχεδιασμένο με πρωτεύον δέλτα 11000V και δευτερεύον γειωμένο 11000Y/6351, παρέχει σταθερή απόδοση μειούμενης απόδοσης για συστήματα κοινής ωφέλειας και βιομηχανικής χρήσης.
Με γνώμονα την αυξανόμενη ζήτηση από την επέκταση του δικτύου, την ενσωμάτωση ανανεώσιμων πηγών ενέργειας και τη βιομηχανική ηλεκτροδότηση, οι επιχειρήσεις κοινής ωφέλειας και οι εργολάβοι EPC αναζητούν μετασχηματιστές που συνδυάζουν ικανότητα υψηλού φορτίου, περιβαλλοντική ανθεκτικότητα και συμμόρφωση με τα πρότυπα της Βόρειας Αμερικής. Αυτή η μονάδα καλύπτει αυτές τις ανάγκες με υποβοηθούμενη από ανεμιστήρα χωρητικότητα έως 34 MVA, συμμόρφωση με ANSI/IEEE και ένα πλήρες περίβλημα NEMA 4X από ανοξείδωτο χάλυβα 304, καθιστώντας την ιδανική για σκληρά εξωτερικά περιβάλλοντα, παράκτιες περιοχές και έργα υποδομής ζωτικής σημασίας.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Κύρια δεδομένα
| Τύπος μετασχηματιστή | Μετασχηματιστής Ισχύος Υποσταθμού, Τύπος Συντηρητή |
| Φάση | Τριφασική |
| Χωρητικότητα (χωρίς ανεμιστήρες) | 26 MVA (26000 KVA) |
| Χωρητικότητα (με ανεμιστήρες) | 34 MVA (34000 KVA) |
| Ομάδα διανυσμάτων | Dyn1 |
| Πρωτεύουσα τάση | 11000V |
| Πρωτογενής Phasor | Δέλτα |
| Πρωτογενές BIL | 95 KV |
| Δευτερεύουσα Τάση | 11000Y/6351 |
| Δευτεροβάθμια BIL | 95 KV |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Άνοδος θερμοκρασίας | 55/65°C |
| Κατηγορία Ψύξης | KNAN/KNAF; Αυτοψύκτη/Ανεμιστήρας |
| Αντίσταση (Τυπική) | 5,75%, Σύμφωνα με το IEEE C57.12.10 |
| Πρότυπο(α) απόδοσης | Πληροί τα πρότυπα ANSI/IEEE |
| Υλικό περιέλιξης | Χαλκός |
| Υλικό δεξαμενής | 304 Ανοξείδωτο Ατσάλι, Υποκαλυμμένο με βαρύ ελαστικό προστατευτικό στεγανοποιητικό υλικό (πάχος 0,8 mm) |
| Διαστάσεις* | 196Π x 149Β x 169Υ |
| Ξηρό Βάρος (χωρίς λάδι)* | 72648 LBS |
| Συνολικό βάρος (γεμάτο υγρό)* | 96620 LBS |
| Απώλεια εκτός φόρτωσης (σε watt) | 21800 W |
| Απώλεια κατά το φορτίο (σε watt) | 120890W |
Σχέδιο
![]()
Τυπικά χαρακτηριστικά
Απόδοση υψηλής χωρητικότητας – 34 MVA με εξαναγκασμένη ψύξη αέρα
Υποστηρίζει τη συνεχή λειτουργία υπό συνθήκες βαρέως φορτίου, με ψύξη KNAN/KNAF που επιτρέπει την ευέλικτη απόκριση στη ζήτηση αιχμής και την επέκταση του συστήματος.
304 Κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα – Κατασκευασμένο για σκληρά περιβάλλοντα
Δεξαμενή, ντουλάπι και βάση Full 304 από ανοξείδωτο χάλυβα με αντιδιαβρωτική επίστρωση βαρέως τύπου:
- Ανώτερη αντοχή στη διάβρωση, την υγρασία, τον ψεκασμό αλατιού και τη βιομηχανική ρύπανση
- Ιδανικό για παράκτια, χημικά και υπαίθρια περιβάλλοντα υποσταθμών
- Μειώνει σημαντικά το κόστος συντήρησης και τον κίνδυνο αντικατάστασης του κύκλου ζωής
- Εξασφαλίζει μακροπρόθεσμη αξιοπιστία περιουσιακών στοιχείων για εφαρμογές γενικής χρήσης
Περίβλημα NEMA 4X – Μέγιστη προστασία εξωτερικού χώρου
Σχεδιασμός ανθεκτικός στις καιρικές συνθήκες, στεγανός στη σκόνη και στη διάβρωση, κατάλληλος για εκτεθειμένες εξωτερικές εγκαταστάσεις και ακραία κλίματα.
Φιλικό προς το περιβάλλον υγρό μόνωσης φυσικού εστέρα
Βιοδιασπώμενο, μη-PCB ρευστό με υψηλό σημείο πυρκαγιάς
Βελτιωμένη πυρασφάλεια και περιβαλλοντική συμμόρφωση
Προτιμάται για έργα αστικών, βιομηχανικών και ανανεώσιμων πηγών ενέργειας
Προηγμένο Σύστημα Παρακολούθησης & Προστασίας
Εξοπλισμένο με συσκευές πλήρους προστασίας και παρακολούθησης:
Ενδείξεις στάθμης, θερμοκρασίας και πίεσης υγρού με επαφές απομακρυσμένου συναγερμού
Ρελέ Buchholz για ανίχνευση εσωτερικών σφαλμάτων
Βαλβίδα εκτόνωσης πίεσης και βοηθητικός πίνακας ελέγχου
Εξασφαλίζει παρακολούθηση της κατάστασης σε πραγματικό χρόνο και λειτουργική ασφάλεια
Εφαρμογές
- Διανομή κοινής ωφέλειας και αναβαθμίσεις υποσταθμών
- Διασύνδεση ανανεώσιμων πηγών ενέργειας (ηλιακή/αιολική)
- Βιομηχανικές εγκαταστάσεις και βαριά μεταποίηση
- Κέντρα δεδομένων και εμπορικά συστήματα ισχύος
- Έργα επέκτασης και ηλεκτροδότησης δικτύου
ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ
| Προδιαγραφές Μετασχηματιστή Υποσταθμού | |||||
| kVA | HV | LV | Πλάτος(mm) | Μήκος(mm) | Υψος(mm) |
| 315 kVA | 11000V | 400V | 800 | 696 | 1336 |
| 500 kVA | 27600V | 480GrdY/277V | 1730 | 2300 | 1510 |
| 500 kVA | 11000V | 415 V | 1700 | 1700 | 1650 |
| 750 kVA | 11000V | 433V | 1850 | 1845 | 1465 |
| 1000kVA | 14400V | 415/240V | 1085 | 1860 | 1570 |
| 1200 kVA | 13800V | 240V | 2450 | 1850 | 1820 |
| 1500 kVA | 24940V | 600V | 1800 | 1880 | 1895 |
| 2000kVA | 7200V | 600 GrdY/346 | 1766 | 2680 | 1982 |
| 2000kVA | 44000V | 600V | 1260 | 2090 | 1700 |
| 2500 kVA | 24940V | 480GrdY/277V | 2400 | 2200 | 2060 |
| 3000kVA | 11000V | 415 V | 1600 | 2330 | 1920 |
| 3000kVA | 22800V | 415/240V | 2130 | 3500 | 1910 |
| 3750 kVA | 44000V | 600V | 2240 | 2650 | 2700 |
| 4000kVA | 33 kV | 600Y/347 | 2150 | 3250 | 2290 |
| 5000kVA | 34500V | 7200V | 3780 | 1850 | 3450 |
| 5000kVA | 34500V | 4160V | 2799 | 2400 | 2938 |
| 6300 kVA | 35000V | 400V | 3520 | 2820 | 3470 |
| 6800 kVA | 34500V | 800V | 3400 | 2670 | 3400 |
| 7500 kVA | 27600Y | 4160V | 3350 | 3290 | 2270 |
Ακροαματικότητα
- Ικανοποιεί/Υπερβαίνει τις αξιολογήσεις αποτελεσματικότητας CSA
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C57.12.131
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C57.12.00
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C57 12.28
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C57 12.29
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C57 12.34
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C57 12.35
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C57.12.70
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C57.12.110
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C37.47
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C62.11
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C62.22
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE 386
- Συμμορφώνεται με το ANSI / IEEE C2
- Συμμορφώνεται με το ANSI Z535.4
- Συμμορφώνεται με το ASTM D6871
- Συμμορφώνεται με το ASTM D3487
- Συμμορφώνεται με το 10 CFR Part 431
- Συμμορφώνεται με το NEMA 260-1996
- Συμμορφώνεται με το CSA C802-3
- Συμμορφώνεται με το CSA C2.1-06
- Συμμορφώνεται με το CSA C50
- Συμμορφώνεται με το CSA C88
- Συμμορφώνεται με το CSA C88.1
- Συμμορφώνεται με το CSA C88-16
- Συμμορφώνεται με τα CSA C227.4 & C227.5
- Συμμορφώνεται με το CSA C802.1
Περισσότεροι μετασχηματιστές υποσταθμού
FAQ
1. Ε: Μπορώ να έχω μια παραγγελία δείγματος;
Α: Ναι, καλωσορίζουμε την παραγγελία δείγματος για δοκιμή και έλεγχο ποιότητας.
2. Ε: Ποιος είναι ο χρόνος παράδοσης;
Α: Χρόνος μαζικής παραγωγής 15-25 ημέρες.
3. Ε: Πόσο καιρό είναι η εγγύηση;
Α: 24 μήνες από B/L. Εάν υπάρχουν προβλήματα αξεσουάρ, απλώς δώστε τις φωτογραφίες του κατεστραμμένου αξεσουάρ, τότε θα παρέχουμε δωρεάν σέρβις. Ανάλογα με τον αριθμό των προϊόντων, θα παρέχουμε δωρεάν αξεσουάρ που καταστρέφονται εύκολα. μπορούμε επίσης να παρέχουμε τεχνική υποστήριξη εάν χρειάζεστε.
4. Ε: Είναι διαθέσιμο το OEM/ODM;
Α: Ναι, είναι! Είμαστε κατασκευαστής με τη δική μας ομάδα Ε&Α, μπορούμε να προσαρμόσουμε τα προϊόντα σύμφωνα με το σχέδιο ή τις απαιτήσεις του πελάτη.
Εξατομικευμένες υπηρεσίες:
ένα. Προσαρμοσμένο χρώμα και ειδική λειτουργία.
σι. Προσαρμοσμένο κουτί.
ντο. Εκτυπώστε το λογότυπο του πελάτη.
ρε. Οι άλλες ιδέες σας για το προϊόν, μπορούμε να σας βοηθήσουμε να τις σχεδιάσετε και να τις βάλετε στην παραγωγή. Οι παραπάνω προσαρμοσμένες υπηρεσίες πρέπει να επιβεβαιωθούν πριν από την παραγωγή.
5. Ε: Πώς να ελέγξετε την ποιότητα των προϊόντων;
Α: Η εταιρεία μας κατέχει την βασική τεχνολογία, όλα τα είδη προϊόντων διαθέτουν πιστοποιητικό CE. Έχουμε επαγγελματίες μηχανικούς. Οι εργαζόμενοι υποχρεούνται αυστηρά να κατασκευάζουν προϊόντα σύμφωνα με τα σχέδια. Κάθε διαδικασία έχει τεχνικούς εκπαιδευτές. Οι επόπτες QC θα επιθεωρούν τακτικά την παραγωγή. Θα κάνουμε δοκιμές απόδοσης προϊόντων κατά την παραγωγή και ολοκληρωμένες δοκιμές ποιότητας όταν ολοκληρωθούν τα προϊόντα.