10kVA Μετασχηματιστής μονής φάσης 25000GrdY/14400V έως 120/240V ANSI/IEEE CSA DOE2016 Μετασχηματιστής τύπου πετρελαίου
| Ονομασία μάρκας: | WINLEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ZGD-10/25 |
| Τροποποιημένο: | 1 μονάδα |
| Τιμή: | $1000-$10000 |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Μετασχηματιστής 10kVA Μονοφασικός Επί Βάσης 25000GrdY/14400V Σε 120/240V Πρότυπο ANSI/IEEE CSA DOE2016
| Τύπος Μετασχηματιστή | Επί Βάσης, Τύπου II |
| Τύπος Τροφοδοσίας Μετασχηματιστή | Τροφοδοσία Βρόχου |
| Φάση | Μονοφασικός |
| Χωρητικότητα | 10 kVA |
| Ομάδα Διανυσμάτων | II6 |
| Πρωτεύον Τάση | 25000GrdY/14400 |
| Δευτερεύον Τάση | 120/240 (L-N-L) |
| Δευτερεύον Φασικό | Μονοφασικό Διπλής Τύλιξης |
| Συχνότητα | 60 Hz |
| Αύξηση Θερμοκρασίας | 65°C |
| Βαθμός Μόνωσης | Μόνωση Κλάσης E - 120°C, 248°F |
| Κλάση Ψύξης | KNAN; Αυτόψυκτος |
| Πρότυπα Απόδοσης | Συμμορφώνεται με τα Πρότυπα DOE 2016, Συμμορφώνεται με τα Πρότυπα CSA, Συμμορφώνεται με τα Πρότυπα ANSI/IEEE |
| Υλικό Τύλιξης | Χαλκός |
| Βαθμός Θερμοκρασίας Περιβάλλοντος | 40°C |
| Απόδοση | 98.30% |
| Απώλειες Χωρίς Φορτίο (σε βατ)* | +/- 47W |
| Απώλειες Φορτίου (σε βατ)* | +/- 156W |
Σχέδια και δομή προϊόντος
![]()
Υψηλή Αξιοπιστία 10kVA
Μονοφασικός σχεδιασμός επί βάσης για μετατροπή ισχύος 25000GrdY/14400V σε 120/240V, ιδανικός για οικιακή και ελαφριά εμπορική διανομή.
Πλήρης Συμμόρφωση Βόρειας Αμερικής
Πιστοποιημένος UL/cUL, πληροί πλήρως τα πρότυπα αποδοτικότητας ANSI/IEEE, CSA και DOE 2016 για ασφάλεια και απόδοση επιπέδου κοινής ωφέλειας.
Στιβαρή Κατασκευή Τύπου II
Γεμάτος με υγρό, σχεδιασμός νεκρής πρόσοψης με αυτόματη ψύξη KNAN, κατασκευασμένος για να αντέχει σε σκληρά εξωτερικά και υπόγεια περιβάλλοντα.
Ακριβής Ρύθμιση Τάσης
Αλλαγέας θέσεων με ράβδο 5 θέσεων (εύρος ρύθμισης 2,5%) για ευέλικτη ρύθμιση τάσης σε μεταβαλλόμενες συνθήκες φορτίου.
Οικολογική Μόνωση
Βιοδιασπώμενο φυσικό φυτικό εστέρας ελαίου (μη-PCB) για αυξημένη ασφάλεια, πυραντοχή και περιβαλλοντική βιωσιμότητα.
Ολοκληρωμένη Προστασία
Ενσωματωμένες ασφάλειες εκκένωσης τύπου bayonet, αντικεραυνοί προστασίας και συσκευές ανακούφισης πίεσης για μέγιστη λειτουργική ασφάλεια.
Ανθεκτικές Χάλκινες Τυλίξεις
Χάλκινες τυλίξεις υψηλής καθαρότητας με χαλύβδινο πυρήνα προσανατολισμένο κόκκους για χαμηλές απώλειες, υψηλή απόδοση και μακροπρόθεσμη αξιοπιστία.
Σχεδιασμός Χαμηλής Συντήρησης
Συμπαγής σχεδιασμός επί βάσης με προσβάσιμα μπροστινά διαμερίσματα, ιδανικός για εγκαταστάσεις από εταιρείες κοινής ωφέλειας και εργολάβους.
Εφαρμογές
Αυτός ο μονοφασικός μετασχηματιστής επί βάσης 10kVA έχει σχεδιαστεί γιαασφαλή, αξιόπιστη υπόγεια διανομή ισχύοςσε οικιακά, εμπορικά και συστήματα κοινής ωφέλειας της Βόρειας Αμερικής. Τυπικές εφαρμογές περιλαμβάνουν:
Αστικές και προαστιακές οικιστικές γειτονιές, οικιστικές αναπτύξεις και κτίρια χαμηλής δόμησης
Ελαφρές εμπορικές εγκαταστάσεις, μικρά καταστήματα λιανικής, γραφεία και κοινοτικά κτίρια
Αγροτική ηλεκτροδότηση, αγροτικές υπηρεσίες και απομακρυσμένη τοπική παροχή ενέργειας
Υπόγεια δίκτυα διανομής κοινής ωφέλειας και συστήματα φωτισμού δρόμου
Έργα ανακαίνισης και επέκτασης που απαιτούν συμβατούς, χαμηλής συντήρησης μετασχηματιστές
| Ονομαστική Χωρητικότητα (kVA) |
Υψηλή τάση (kV) |
Απώλειες Χωρίς Φορτίο (W) |
Απώλειες με Φορτίο (W) |
Ύψος (mm) |
Βάθος (mm) |
Πλάτος (mm) |
Βάρος (kg) |
| 15 kVA | 34.5/19.92 13.8/7.96 13.2/7.6 12.47/7.2 ή άλλα |
50 | 195 | 840 | 740 | 610 | 294 |
| 25 kVA | 80 | 290 | 840 | 740 | 610 | 362 | |
| 37.5 kVA | 106 | 360 | 840 | 760 | 610 | 476 | |
| 50kVA | 135 | 500 | 840 | 810 | 610 | 553 | |
| 75 kVA | 190 | 650 | 840 | 860 | 610 | 672 | |
| 100 kVA | 280 | 1010 | 910 | 1200 | 965 | 714 | |
| 167 kVA | 435 | 1530 | 1000 | 1200 | 965 | 913 | |
| 250 kVA | 550 | 2230 | 1250 | 1300 | 1430 | 1106 |