Μετασχηματιστής Μονοφασικός Διπλής Τύλιξης 15kVA Τοποθετημένος σε Πόλο 4160V σε 120/208V Πρότυπα ANSI/IEEE
| Ονομασία μάρκας: | WINLEY |
| Αριθμός μοντέλου: | Δ-15/4.16 |
| Τροποποιημένο: | 1 μονάδα |
| Τιμή: | $1000-$10000 |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
15kVA διπλής περιστροφής μονό φάσης μετασχηματιστή 4160V έως 120/208V Πρότυπα ANSI/IEEE
Ο μετασχηματιστής Winley Electric 15 kVA μονής φάσης είναι σχεδιασμένος για υψηλής αξιοπιστίας παροχή ενέργειας και βιομηχανική διανομή ενέργειας.Αυτή η μονάδα συμβατικού τύπου συνδυάζει ισχυρή κατασκευή με αυστηρή τήρηση των προτύπων ασφάλειας και αποδοτικότηταςΜε περιστροφές από χαλκό και υψηλής ποιότητας μόνωση από ορυκτά έλαια, παρέχει ανώτερη θερμική απόδοση και μακροχρόνια αντοχή σε απαιτητικά εξωτερικά περιβάλλοντα.
Βασικά σημεία και συμμόρφωση
- Πλήρης πιστοποίηση της Βόρειας Αμερικής: πλήρης συμμόρφωση με τις απαιτήσεις καταχώρισης UL και cUL, εξασφαλίζοντας απρόσκοπτη ενσωμάτωση σε ρυθμιζόμενα δίκτυα ηλεκτρικής ενέργειας.
- Συμμόρφωση με τον εθνικό ηλεκτρικό κώδικα (NEC): σχεδιασμένο και κατασκευασμένο για να πληροί τις απαιτήσεις του άρθρου 450 της NEC για την προστασία των μετασχηματιστών, τη γείωση και τον εξαερισμό,διευκόλυνση της ταχείας επιθεώρησης και της χορήγησης αδειών.
- Ενεργειακή απόδοση: πληροί ή υπερβαίνει τα πρότυπα εξοικονόμησης ενέργειας DOE 2016 (10 CFR μέρος 431), μειώνοντας σημαντικά τις απώλειες χωρίς φορτίο και φορτίο.
- Ακολουθία των προτύπων: Κατασκευάστηκε σύμφωνα με τα πρότυπα ANSI/IEEE C57, NEMA TP-1 και CSA για τους μετασχηματιστές διανομής.
- Περιβαλλοντική ασφάλεια: Χρησιμοποιώντας 100% μη PCB μεταλλικό έλαιο με βελτιστοποιημένα πτερύγια ψύξης για σταθερή λειτουργία υπό συνθήκες αιχμής φορτίου.
![]()
Κύρια δεδομένα
| Τύπος μετασχηματιστή | Μετασχηματιστής εναέριας διανομής, συμβατικού τύπου |
| Διαμόρφωση μετασχηματιστή | Πλήρης υγρό στύλος τοποθετημένος |
| Φάση | Μία φάση |
| Δυναμικότητα | 15 KVA |
| Πρωτογενής τάση | 4160V |
| Πρωταρχικός Φασόρος | Δέλτα |
| Πρωτογενής BIL | 60 kV |
| Δευτερογενής τάση | 120/208V (L-N-L) |
| Δευτερογενής BIL | 30 KV |
| Συχνότητα | 60 Hz |
| Αύξηση της θερμοκρασίας | 65°C |
| Αξιολόγηση μόνωσης | Κλάση Ε Μόνωση - 120°C, 248°F |
| Τάξη ψύξης | ΟΝΑΝ; Αυτοψυγμένο |
| Κάντε κλικ στο μετατροπέα | Μετατροπέας κρουσμάτων 5 θέσεων με εξωτερικό χειριστήριο |
| Πρωτογενής διάταξη τοποθέτησης κεραυνών | Προδιαγραφές τοποθέτησης για την εγκατάσταση αντιφωτιστικού στα κύρια τερματικά H1 και H2 |
| Δευτερεύουσα ουδέτερη σύνδεση | Δευτερογενής X2 ουδέτερος γείωση στην δεξαμενή μέσω 1/2-13 UNC Tapped τρύπα, 7/16 ′′ βαθύ Bung & χαλκό γείωση λουρί |
| Πρότυπο αποδοτικότητας | Συμμορφώνεται με τα πρότυπα DOE 2016, πληροί τα πρότυπα CSA πληροί τα πρότυπα ANSI/IEEE |
| Υλικό περιστροφής | Χάλυβα |
| Μέγεθος* | 19.69' W x 22.83' D x 38.19' H |
| Αποτελεσματικότητα | 980,50% |
| Καμία απώλεια φορτίου (σε βατ) | +/- 65W |
| Πλήρης απώλεια φορτίου (σε βατ) | +/- 254W |
Τεχνικά σχέδια
![]()
Βασικά χαρακτηριστικά
- Επικοινωνία με ακρίβεια:Ο χειροκίνητος διακόπτης που λειτουργεί εξωτερικά επιτρέπει ακριβή ρύθμιση της τάσης για να αντισταθμίσει τις πτώσεις της γραμμής.
- Προχωρημένη προστασία:Εξοπλισμένο με υψηλής τάσης πορσελάνη και χαμηλής τάσης καλούπια για ανώτερη διηλεκτρική αντοχή.
- Ανθεκτικό υλικό:Πίνακες ονομασίας από ανοξείδωτο χάλυβα και ανυψωτικές ράβδους και στήριγμα για την εγκατάσταση ασφαλούς στύλου σύμφωνα με το πρότυπο NEMA.
- Αξιόπιστη σφράγιση:Οι ανθεκτικές σε υψηλές θερμοκρασίες σφραγίδες εξασφαλίζουν ένα αδιάβροχο περιβάλλον δεξαμενής καθ' όλη τη διάρκεια του κύκλου ζωής του προϊόντος.
![]()
Εφαρμογές
- Διανομή σε κατοικίες: Ιδανικό για τη μείωση της τάσης του πρωτογενούς τροφοδοτή για τοπική κατοικιακή υπηρεσία.
- Εμπορική ισχύς: Αξιόπιστη παροχή ενέργειας για μικρής κλίμακας εμπορικές εγκαταστάσεις που απαιτούν λειτουργία 120/208V.
- Βιομηχανική υποδομή: Κατάλληλη για απομακρυσμένες βιομηχανικές εγκαταστάσεις και κατασκευαστικές εγκαταστάσεις όπου είναι υποχρεωτικό να διαθέτουν εξοπλισμό με πιστοποίηση NEC.
Προδιαγραφές
| 10kva-500kva Μονοφασικός μετασχηματιστής βυθισμένος σε λάδι | ||||||
| Ονομαστική κεφαλαιακή αξία (kVA) | Υψηλή | Χαμηλή τάση (v) | Σύμβολο σύνδεσης | Τύπος | Αντίσταση βραχυκυκλώματος (%) | Αποτελεσματικότητα |
| Τετάρτη | (%) | |||||
| 10 | 4160 7200 12000 12470 13200 13800 19920 24940 34500 |
110 220 230 400 480 |
ΙΙ0, ΙΙ6 | Δελτίο ΕΚΑΧ | 10,0-4,5% | 98.7 |
| 15 | 98.82 | |||||
| 25 | 98.95 | |||||
| 37.5 | 99.05 | |||||
| 50 | 99.11 | |||||
| 75 | 99.19 | |||||
| 100 | 99.25 | |||||
| 167 | 99.33 | |||||
| 250 | 99.39 | |||||
| 333 | 99.43 | |||||
| 500 | 99.49 | |||||
Διαδικασία παραγωγής
![]()
![]()
![]()