Θαλάσσιος μετασχηματιστής 112,5kVA Μέση τάση ξηρός τύπος απομόνωσης μετασχηματιστές 480V NEMA 4X 304 περιβλήματα από ανοξείδωτο χάλυβα με στήριγμα ράβδου
| Ονομασία μάρκας: | WINLEY |
| Αριθμός μοντέλου: | SG-112.5KVA |
| Τροποποιημένο: | 1 μονάδα |
| Τιμή: | $500~$60000/Unit |
| Πληροφορίες συσκευασίας: | Θήκη από κόντρα πλακέ |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Μετασχηματιστής θαλάσσιου τύπου 480V
,Μετασχηματιστής απομόνωσης ξηρού τύπου 112
,5 kVA
Ο μετασχηματιστής απομόνωσης ξηρού τύπου 112.5kVA της Winley Electric έχει σχεδιαστεί για να παρέχει αξιόπιστη μετατροπή ισχύος και απομόνωση στα πιο σκληρά θαλάσσια και βιομηχανικά περιβάλλοντα. Σχεδιασμένη για εφαρμογές μέσης τάσης, αυτή η μονάδα παρέχει έξοδο 480V, ενώ πληροί τα αυστηρά πρότυπα NEMA 4X, εξασφαλίζοντας ισχυρή προστασία από σκόνη, νερό και διάβρωση – κρίσιμη για υπεράκτιες, παράκτιες και πλοϊκές λειτουργίες.
| Τύπος Μετασχηματιστή | Μετασχηματιστής Εμποτισμένος με Κενό Πίεσης (VPI), Ονομαστικής Θαλάσσιας Λειτουργίας |
| Διαμόρφωση Μετασχηματιστή | Ξηρού Τύπου, Αεριζόμενος |
| Φάση | Τριφασικός |
| Χωρητικότητα | 112.5 KVA |
| Ομάδα Διανυσμάτων | Dyn1 |
| Τάση Πρωτεύοντος | 480V AC |
| Τάση Δευτερεύοντος | 480Y/277V AC |
| Συχνότητα | 60 Hz |
| Αύξηση Θερμοκρασίας | 80°C |
| Ψύξη | ANN |
| Κλάση Μόνωσης | Κλάση R |
| Πρότυπα Αποδοτικότητας | DOE 2016, IEEE, ANSI |
| Υλικό Τυλίγματος | Χαλκός |
| Υλικό Περιβλήματος | Ανοξείδωτος Χάλυβας |
| Ονομαστική Τιμή Περιβλήματος | NEMA 4X |
| Αποδοτικότητα % | 99.00% |
Τεχνικό Σχέδιο
![]()
- Αντοχή στη διάβρωση: Η κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα 304 αντέχει σε αλατούχα ψεκάσματα, χημική έκθεση και υψηλή υγρασία.
- Περιβαλλοντική προστασία: Η ονομαστική τιμή NEMA 4X παρέχει απόδοση στεγανή στη σκόνη και στο νερό, ισοδύναμη με IP66, για αξιόπιστη λειτουργία σε συνθήκες πλύσης και εξωτερικούς χώρους.
- Ανθεκτική κατασκευή: Συνεχόμενες συγκολλημένες ενώσεις, ελαστικά στεγανοποίησης EPDM και όλα τα εξαρτήματα από ανοξείδωτο χάλυβα διατηρούν την ακεραιότητα του περιβλήματος υπό ακραίες πιέσεις.
- Ασφάλεια και αξιοπιστία: Ο σχεδιασμός ξηρού τύπου εξαλείφει τον κίνδυνο διαρροών υγρών και πυρκαγιών, καθιστώντας τον ιδανικό για κλειστούς θαλάσσιους χώρους.
- Ηλεκτρική απομόνωση: Παρέχει γαλβανική απομόνωση μεταξύ των πρωτευόντων και δευτερευόντων κυκλωμάτων, προστατεύοντας ευαίσθητο εξοπλισμό από μεταβατικές τάσεις και σφάλματα γείωσης.
- Χαμηλή συντήρηση: Δεν απαιτείται παρακολούθηση ή αντικατάσταση υγρών, μειώνοντας το κόστος κύκλου ζωής.
- Απόσβεση κραδασμών: Οι ενσωματωμένες βάσεις αντικραδασμικής στήριξης απομονώνουν τον μετασχηματιστή από μηχανικούς κραδασμούς και δονήσεις, συνηθισμένα σε θαλάσσια και βιομηχανικά περιβάλλοντα.
- Ενισχυμένη ανθεκτικότητα: Μειώνει την καταπόνηση στα τυλίγματα και τον πυρήνα, παρατείνοντας τη διάρκεια ζωής και βελτιώνοντας τη σταθερότητα λειτουργίας.
- Εύκολη εγκατάσταση: Το προ-μηχανικά σχεδιασμένο σύστημα στήριξης απλοποιεί την ενσωμάτωση σε ηλεκτρικά δωμάτια πλοίων ή πίνακες βιομηχανικού ελέγχου
| Μοντέλο (kVA) | Τάση Πρωτεύοντος | Τάση Δευτερεύοντος | Ομάδα Σύζευξης | Διαστάσεις Σχήματος | Διαστάσεις Στήριξης | Διαστάσεις Κιβωτίου |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SG-10KVA | 660/400/380/200 | 380/220/110/36 | Yyn0/Y/d/D/y/D/d | 360*180*305 | 215*140 | 450*360*480 |
| SG-15KVA | 660/400/380/200 | 380/220/110/36 | Yyn0/Y/d/D/y/D/d | 360*200*335 | 215*155 | 450*360*480 |
| SG-20KVA | 660/400/380/200 | 380/220/110/36 | Yyn0/Y/d/D/y/D/d | 420*210*350 | 250*170 | 490*400*540 |
| SG-30KVA | 660/400/380/200 | 380/220/110/36 | Yyn0/Y/d/D/y/D/d | 420*230*380 | 250*190 | 490*400*540 |
| SG-50KVA | 660/400/380/200 | 380/220/110/36 | Yyn0/Y/d/D/y/D/d | 680*350*550 | 420*220 | 800*510*840 |
| SG-80KVA | 660/400/380/200 | 380/220/110/36 | Yyn0/Y/d/D/y/D/d | 750*400*620 | 480*250 | 850*510*840 |
| SG-100KVA | 660/400/380/200 | 380/220/110/36 | Yyn0/Y/d/D/y/D/d | 780*420*650 | 500*250 | 900*550*890 |